V apríli sa vaša kosačka vráti do práce

Apr 06 2021
V apríli sa vaša kosačka vráti do práce

Po zime bez kosenia trávnika začne trávnik na jar opäť rásť! Apríl je ideálny mesiac na začatie starostlivosti o trávnik. Patrí sem najmä pravidelné kosenie trávnika.

Aké sú výhody?

Váš trávnik bude krajší, kompaktnejší, zelenší a zdravší. Kosenie tiež zabraňuje šíreniu machu alebo buriny, pretože kosenie zvyšuje hustotu stebiel trávy. Tým sa zabezpečí zdravie vášho trávnika!

Ako často kosíte?

Frekvencia kosenia závisí od požadovaného výsledku, ale aj od ročného obdobia: na jar je ideálne kosiť raz týždenne. V lete je najlepšie kosiť každé dva týždne a tesne pred zimou sa odporúča kosiť trávnik veľmi nakrátko.

Niekoľko tipov

1. Predtým, ako začnete kosiť trávnik, skontrolujte, či sa na ňom počas kosenia nenahromadili žiadne predmety, konáre alebo kamene.

2. Teraz môžete začať kosiť. Najprv sa zamerajte na prekážky a pokoste ich okolo: kmene stromov, okraje záhonov, základy plotov...

3. Odporúča sa kosiť paralelné pásy. Zakaždým prekrížte smer jazdy, aby ste sa vyhli opakovanému pobehovaniu po tej istej tráve. Buďte opatrní, neodporúča sa kosiť, keď je tráva príliš suchá alebo príliš mokrá, pretože by sa tráva poškodila alebo by sa upchal vyhadzovací žľab.